Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

Riyâzu’s-Sâlihîn 134. Hafta Sohbeti

31 Ocak 2024 / 19:30 20:30

Prof. Dr. Ebubekir Sifil ile Riyâzu’s-Sâlihîn sohbetleri devam ediyor. 2016 yılından bu yana aralıksız yapılan sohbetlerde İmam Nevevî’nin (rahimehullah) Riyâzu’s-Sâlihîn eseri okunuyor. Sohbetlere katılım halka açık olup, detaylar ve sıkça sorulan sorular aşağıda yer almaktadır.

Detaylar

Tarih:
31 Ocak 2024
Saat:
19:30 – 20:30
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
Bu hafta sohbet olacak mı?

Evet inşallah. Ebubekir Sifil ile Pendik Uluçınar vakfı sohbeti 31 Ocak 2024 saat 19:30’da Pendik Uluçınar vakfında olacak.

Hanımlara Yer Mevcut Mu?

Evet, hanım kardeşlerimize yer ayrılmıştır.

Otopark Mevcut Mu?

Hayır, vakfa ait bir otopark mevcut değil fakat vakıf binasının olduğu muhitte araç parkı mümkün.

Nasıl Ulaşabilirim?

Pendik Marmaray durağına 5 dakikalık yürüyüş mesafesinde olan Pendik Uluçınar vakfına aynı zamanda Kadıköy Metrosu ile ulaşmak mümkün. E5 ve TEM otoyollarından araçları ile gelmek isteyen kardeşlerimiz Kartal kavşağından rahatlıkla, navigasyon yardımıyla, ulaşabilir.
Bulunduğunuz noktadan yol tarifi almak için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://maps.app.goo.gl/xzU1j3S8AP5EhPiZA

Marmaray’la Nasıl Ulaşabilirim?

Marmaray’ın Gebze/Pendik yönüne geçiş yapmanız sonrasında, Pendik durağında inmeniz yeterli olacaktır. Marmaray durağından çıktığınızda sola dönüş yapıp, 20 metre sonraki Türk Telekom binasının ara sokağından 20 metre kadar yürüdükten sonra, sağ dönüş yaptıktan sonra 5 metre sonrasında vakıf binasını göreceksiniz.

Metroyla Nasıl Ulaşabilirim?

Kadıköy – Sabiha Gökçen Havalimanı metrosuna, Havalimanı yönünde bininiz. Ardından Pendik durağında ininiz. Duraktan Pendik YHT yönünde çıkış yapınız ve ardından 60-70 metre kadar ilk ışıklara kadar yürüyünüz. Sonrasında sağ dönüş yapıp, 150 metre kadar yürüyüş yapınız. Statüs Park isimli siteyi gördüğünüzde sola dönünüz, 30 metre sonrasında vakıf binasına ulaşmış olacaksınız.

İETT’yle Nasıl Ulaşabilirim?

Pendik Mostar Köprüsü durağında indikten sonra YHT durağına doğru 30 metre yürüyünüz, Türk Telekom binasının ara sokağından 20 metre kadar yürüdükten sonra, sağ dönüş yaptıktan sonra 5 metre sonrasında vakıf binasını göreceksiniz.

Araçla Nasıl Gelinir?

Aracınızla birçok alternatif mevcut. Kartal kavşağı, Pendik Sahil Yolu, E5 otoyollarından navigasyon yardımı ile ulaşabilirsiniz. Vakıf binası bu alternatiflere yaklaşık 5 dakikalık mesafededir.

İkram Mevcut Mu?

Evet, sohbet öncesinde ve sonrasında ücretsiz çay ve atıştırmalık ikramımız mevcut.

Sohbet Namaz Vaktine Denk Mi Geliyor?

Kış ya da bahar aylarında farklı haftalarda sohbet namaz vaktine denk geliyor. Namazı ister vakıf binasında isterseniz de Uluçınar camiinde cemaatle kılabilirsiniz.

Canlı Yayınlanıyor Mu?

Sohbetlerimiz canlı olarak yayınlamıyor fakat kısa zaman içerisinde YouTube, Spotify, iTunes gibi popüler sosyal mecralarda yer alan kanallarımıza sıralı olarak yükleniyor. Aşağıda bu sohbete ait oynatma listesi mevcuttur.

Yaklaşan Etkinlikler

Pendik Uluçınar Vakfı

+90 212 531 5030

Organizatör sitesini görüntüle

Pendik Uluçınar Vakfı

Yeni Mahalle Uluçınarlar Sokak No: 11/A
Pendik, İstanbul Türkiye
+ Google Haritalar
+90 212 531 5030
Mekan sitesine git